Sály

VSTUPNÍ SÁL

Reprezentativní hlavní vstupní prostor zámku Nové Hrady (foyer) přístupný po širokém kamenném schodišti z předzámčí (nebo bezbariérově s využitím výtahu při vstupu bočním vchodem). Hned při vstupu si všimnete 3 velkých prosklených dvojitých dveří, lustru, bílých kachlových kamen a červeného běhounu na dřevěné vlysové podlaze. Tento sál – foyer má velice variabilní možnosti využití – může posloužit jako recepce při registraci účastníků, jako menší výstavní síň nebo sál k prezentaci firem nebo jejich produktů. Tento prostor je také vhodný k uspořádání menších rautů, občerstvení nebo coffee breaků – díky přístupu do všech hlavních sálů i možnosti odpočinku venku (na lavičce nebo schodech).

Rozměry tohoto sálu jsou 9,06 x 8,7 m a i v tomto sále je možné uspořádání stolů a židlí se zajištěním konferenční techniky dle požadavků klienta – jen není možné kompletně zatemnit okna/dveře.


MODRÝ SÁL

Kruhový salon, jehož vnitřní obal má podobu stanu. Tento nápad, zatížený antickými, orientálními a vojenskými asociacemi byl často používán v empírových ložnicích či budoárech celé Evropy. Vždy byl spojován s „francouzskou módou“, a proto nás nemůže překvapit, že se v Čechách tato extravagance vyskytuje na panství (původně francouzského rodu) Buquoyů.

Nově zrekonstruovaný (2016-2018), téměř 8 metrů vysoký sál vedený přes dvě patra budovy, disponuje vynikající akustikou, klimatizací, možností připojení přenosného dataprojektoru, instalaci projekčního plátna a dostatkem zásuvek zajišťující komfort při konaných seminářích, konferencích a jiných akcích.

Modrý se mu říká díky modro-bílé pruhované látkové tapetě, kterou jsou obloženy zdi salonku – měl připomínat válečný stan. V sále jsou 3 velká okna s přístupem na balustrádu s dvouramenným kamenným schodištěm vedoucí do zámeckého parku. Sál je průchozí do Zrcadlového a Vstupního sálu.

Průměr sálu je bezmála 10 m, okna je možno zatemnit, maximální kapacita sálu je 60 osob při využití divadelního uspořádání, v ostatních případech je kapacita 40 osob.


DIVADELNÍ SÁL

Empírové zámecké divadlo plnilo důležitou společenskou funkci během pobytů panstva v Nových Hradech. Podle literatury bylo divadlo zřízeno v roce 1822, mezi lety 1849 -1855 přestavěno, zvětšeno a vybaveno novými dekoracemi. Po konci druhé světové války byl zámek vyrabován a později upravován. Prostory divadla byly natřeny šedou barvou a větší část vybavení zničena a ztracena.

V letech 2016-2018 na zámku proběhla rozsáhlá rekonstrukce sálů a v roce 2017 se zde podařilo restaurovat a rekonstruovat zámecké divadlo, a to včetně obnovení jeho původní funkce. Tato výjimečně zdařilá práce restaurátorů byla dokonce navržena na cenu Národního památkového ústavu – Patrimonium pro futuro.

Obdélníkový divadelní sál s jevištěm a balkonem je osvětlen pěti vysokými okny (která se dají zatemnit). Sál disponuje jedinečnou akustikou, moderní vzduchotechnikou, špičkovým ozvučením a osvětlením, dataprojektorem a elektrickým stahovacím projekčním plátnem o rozměrech 6 x 4 m. Sál je určen nejen pro účely konferencí, školení či přednášek, ale i pro kulturní akce – hudební či divadelní vystoupení. Kapacita sálu je 100 osob.


ZRCADLOVÝ SÁL

Velký, světlý sál se vstupem z Modrého salonu a Vstupního sálu. V Zrcadlovém sále jsou ještě dvoje dveře vedoucí do menších sálů, sloužících zejména k relaxaci – Kulečníkového sálu a Loveckého salonku s barem.

Dominantou sálu jsou velká zrcadla na zdech, zdobený strop se dvěma lustry, restaurovaná bílá kachlová kamna a krb. Rozměry sálu jsou 8,5 x 11,3 m. Maximální kapacita je 80 osob.  Další výhodou tohoto sálu je špičková vzduchotechnika, ozvučení, možnost připojení dataprojektoru, instalace přenosného stativového plátna, flipchartu a dostatek elektrických zásuvek. V sále jsou 3 velká okna s výhledem do zámeckého parku, která zajišťují dostatek denního světla – je však možné je i zatemnit pro lepší viditelnost při promítání.


KNIHOVNA

Menší jednací salonek s vchodem ze Vstupního sálu. Vhodný zejména pro malé semináře, porady či klidné místo pro přípravu k přednáškám. Maximální kapacita je 20 osob. V této místnosti je také možné využití přenosného plátna, dataprojektoru, flipchartu a další techniky. Dvě velká okna zajišťují dostatek denního světla, dají se však zatemnit.


LOVECKÝ SALONEK S BAREM A PŘILEHLOU MÍSTNOSTÍ

Navazuje na velký Zrcadlový sál a díky tomu je oblíbeným prostorem pro velké akce, které se v něm konají. Lovecký salonek tvoří místnost s barem a obdélný salonek se zdobeným stropem a lustrem. Kapacita je 40 míst k sezení. Je tak ideálním místem k připravení coffee breaku nebo malého občerstvení během přednášek a seminářů. Stejně tak poskytne komfortní odpočinek po skončení oficiální akce.
Bar je vybavený dostatkem lednic, malým mrazákem, mikrovlnou troubou, ručním válcem k umývání sklenic (špílboj), moderní myčkou na nádobí, výčepním zařízením, kávovarem, barovým pultem, dvěma vyššími barovými stolky, pohodlnou sedací soupravou a televizí.

Tuto místnost zdobí dřevěný kazetový strop, replika dobového lustru a na stěnách lovecké trofeje a kožešiny divokých zvířat. Atmosféru dotváří piano a historické obrázky města Nových Hradů. Pro pořádání akcí je také možno zajistit stoly a židle, projektor, stativové mobilní plátno a další vybavení.


„KULEČNÍKOVÝ“ SALONEK

Menší útulná místnost se vstupem z velkého Zrcadlového sálu a chodby v ubytovací části zámku.
Dominantou je velký pool – billiardový stůl, který je při zakrytí hrací plochy deskou využitelný např. k přichystání coffee breaku nebo jiného menšího občerstvení. Stůl je možné na přání odstranit z místnosti úplně, a vznikne tak prostor vhodný k menším jednáním až pro 20 účastníků. Tento menší salonek disponuje vlastním WC. Možnosti konferenčního zařízení je stejné jako v ostatních sálech – stativové projekční plátno, přenosný dataprojektor, flipchart, whiteboard atp.